Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Rośnie liczba nowych przypadków koronawirusa w Azji i w Stanach Zjednoczonych. Japonia, gdzie trwają właśnie Igrzyska Olimpijskie, rozszerza restrykcje na kolejne grupy mieszkańców. Z ogniskami wirusa walczą także Chiny.
Minionej doby stolica Japonii zanotowała ponad 5 tysięcy nowych zachorowań, najwięcej w Tokio od miesięcy. W całej Japonii zachorowało w sumie 15 tysięcy osób, a władze rozszerzyły restrykcje, które teraz obejmują 70 procent mieszkańców. Rekordowo wysoką liczbę nowych zachorowań odnotowano także w australijskim Sydney. Na całym wschodnim wybrzeżu Australii obowiązuje teraz lockdown.

Pogarsza się także sytuacja w Stanach Zjednoczonych. Minionej doby zanotowano tam 96 tysięcy nowych zakażeń, a najgorzej jest teraz w południowych stanach: Arkansas, Luizjana i Floryda. Władze USA zastanawiają się nad wprowadzeniem obowiązku szczepień dla wszystkich przyjeżdżających obcokrajowców.

Niemcy i Francja z kolei chcą od września podawać najbardziej zagrożonym zachorowaniem osobom dodatkową, trzecią dawkę szczepionki. Wczoraj Światowa Organizacja Zdrowia zaapelowała, by wstrzymać się z takimi praktykami do czasu zaszczepienia 10 procent populacji w najbiedniejszych krajach.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 4 miliony i 261 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to ponad 200 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.
Relacja Wojciecha Cegielskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty