Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Południe Europy, czyli popularny kierunek wakacyjny, odnotowuje duży wzrost zakażeń koronawirusem.
Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób uznało greckie wyspy, Cypr, większość terytorium Hiszpanii i Korsykę za obszary wysokiego ryzyka epidemicznego. Są one oznaczone kolorem ciemnoczerwonym na mapie zakażeń. To oznacza, że 14-dniowy wskaźnik zakażeń przekracza 500.

Jeszcze do niedawna mapa Europy była niemal cała w kolorze zielonym oznaczającym niski wskaźnik zakażeń COVID-19. Teraz takich miejsc jest coraz mniej. Regiony zaznaczone kolorem ciemnoczerwonym to takie, do których odradza podróże Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób. Ponadto na czerwono zostały oznaczone Portugalia, włoskie wyspy Sardynia i Sycylia, oraz południe Francji, a także jej stolica - Paryż. Na północy na czerwono są Dania, Luksemburg, Irlandia, Holandia i stolica Belgii - Bruksela. Wiele miejsc na mapie Europy, między innymi Włochy, część Francji, oraz Austrii zmieniło z kolei kolor na pomarańczowy. Polska pozostaje oznaczona kolorem zielonym.

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w Unii kraje członkowskie mogą wprowadzać dodatkowe ograniczenia, takie jak testy dla podróżnych z czerwonych stref, czy kwarantanna, mimo unijnych certyfikatów, które obowiązują od pierwszego lipca.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty