Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Joseph Michael Hill pseud. Dusty Hill. źródło: wikipedia.pl
Joseph Michael Hill pseud. Dusty Hill. źródło: wikipedia.pl
Zmarł basista zespołu ZZ Top Dusty Hill. Miał 72 lata. O jego śmierci poinformowali członkowie zespołu Billy Gibbons i Frank Beard.
Napisali w oświadczeniu, że wraz z fanami zespołu z całego świata będą tęsknić za jego wierną obecnością i dobrą naturą. Dusty Hill należał do ZZ Top przez ponad 50 lat. Zmarł we śnie w swoim domu w Houston w Teksasie. Przyczyna śmierci nie jest znana.

Dusty Hill urodził się 19 maja 1949 roku w Dallas w stanie Teksas, gdzie uczęszczał do Woodrow Wilson High School kształcąc tym samym grę na wiolonczeli. Jego brat - gitarzysta Rocky Hill oraz Frank Beard grali z nim w lokalnych zespołach z Dallas. W 1968 roku między muzykami doszło do rozłamu, w efekcie czego Dusty i Beard przenieśli się do Houston, dołączając nieco później do gitarzysty i wokalisty ZZ Top Billy'ego Gibbonsa. Zespół powstał w 1969 roku i szybko zdobył szeroką popularność swymi dynamicznymi piosenkami z charakterystycznymi, szybkimi gitarowymi riffami. ZZ Top przez pół wieku swojej działalności sprzedał około 50 milionów płyt.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty