Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W Grodzisku Mazowieckim policja zatrzymała dwie osoby z grupy usiłującej wtargnąć do jednego z tutejszych punktów szczepień przeciw COVID-19.
Do zdarzenia doszło około 13.30. Grupę, która chciała wedrzeć się do punktu tworzyli przeciwnicy szczepień, którzy starli się z policją i strażą miejską. Doszło do szarpaniny także z pracownikami punktu. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim aspirant sztabowa Katarzyna Zych powiedziała, że dwie osoby zostały zatrzymane m.in. w związku ze znieważeniem policjantów.

- Jedna w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a druga w związku ze znieważeniem i kierowaniem gróźb karalnych wobec policjantów - powiedziała Zych.

Zatrzymani przez policję zostali zwolnieni po dokonaniu z nimi czynności. Na nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych widać ataki fizyczne i słowne na policjantów, słychać wulgaryzmy kierowane do funkcjonariuszy i pracowników punktu szczepień.
Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim aspirant sztabowa Katarzyna Zych powiedziała, że dwie osoby zostały zatrzymane m.in. w związku ze znieważeniem policjantów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty