Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Eksperci ostrzegają przed zbliżającą się do Polski czwartą falą pandemii. Rząd na razie nie rozważa ponownego lockdownu, ale wszystko zależy od tego, czy będziemy się szczepić przeciw COVID 19 - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
- Mam nadzieję, że nie grozi nam taki scenariusz, oczywiście podchodzimy z pokorą do wszystkich możliwych scenariuszy, ten wirus jest nieprzewidywalny, dlatego skoro mamy na niego najlepsze remedium - szczepienia - to gorąco do tego zachęcam, bo przed tą czwartą falą możemy się obronić, przynajmniej w tym stopniu, że zgonów będzie dużo mniej. Postarajmy się namówić znajomych, którzy są jeszcze sceptyczni, powątpiewają żeby się zaszczepić. Ostrze tej czwartej fali zostanie z całą pewnością stępione.

Premier powiedział, że rząd liczy na odpowiedzialne zachowanie Polaków. I nie chce na razie uciekać się do takich rozwiązań, które wprowadzają inne kraje, na przykład paszportów szczepionkowych, uprawniających między innymi do wejścia do instytucji kultury czy dyskotek - dodaje Mateusz Morawiecki.

- Takie paszporty na zachodzie Europy już funkcjonują, inne kraje, mają takie paszporty także. Ja widziałem taki paszport, premier Węgier mi pokazywał. W innych krajach są one obowiązkowe, my natomiast staramy się cały czas poprzez perswazję doprowadzić do tego, aby jak najwięcej się osób się zaszczepiło - mówi Morawiecki.

Teraz w pełni zaszczepionych jest w Polsce ponad 40 procent osób - to zdecydowanie za mało do uzyskania odporności populacyjnej.
Rząd na razie nie rozważa ponownego lockdownu, ale wszystko zależy od tego, czy będziemy się szczepić przeciw COVID 19 - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Premier powiedział, że rząd liczy na odpowiedzialne zachowanie Polaków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty