Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Senat do piątku przełożył wybór prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.
Doktor Karol Nawrocki odpowiadał w czwartek na pytania senatorów, jednak przerwę w obradach ogłosił wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Sprzeciwili się temu senatorowie PiS.

Doktor Nawrocki może liczyć na poparcie Prawa i Sprawiedliwości, głosowanie przeciw zadeklarowała Koalicja Obywatelska i Lewica. Jak mówi Karol Nawrocki, liczy na poparcie również senatorów PSL i niezależnych.

- Ciężko mi powiedzieć, jak będą głosować senatorowie niezależni, senatorowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Staram się przedstawić wizję działania Instytutu Pamięci Narodowej wiedząc, że są to osoby rzeczywiście niezależne i podejmujące swoje decyzje na podstawie tego przesłuchania, w którym uczestniczymy. Wierzę, że uda mi się z mównicy senackiej przekonać do tego, że Instytut pod moją wodzą i kierownictwem będzie instytucją państwową działającą sprawnie i służącą Rzeczpospolitej Polskiej - powiedział Nawrocki.

Karol Nawrocki to historyk, działacz społeczny, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i obecnie wiceprezes IPN. Pod koniec maja głosami PiS, Konfederacji i Kukiz'15 Sejm powołał go na prezesa IPN. Kadencja obecnego szefa Instytutu - Jarosława Szarka - kończy się 22 lipca.
Jak mówi Karol Nawrocki, liczy na poparcie również senatorów PSL i niezależnych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty