Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk zwrócił się z apelem do marszałka izby Tomasza Grodzkiego, by zrzekł się immunitetu.
Chodzi o wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, która skierowała do Senatu wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu i wyrażenie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. Prokuratura chce mu postawić cztery zarzuty korupcyjne, z czasów, gdy był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej.

Marek Pęk mówił podczas briefingu prasowego, że w porządku obrad dzisiejszego posiedzenia Senatu nie ma punktu związanego z uchyleniem immunitetu marszałkowi Grodzkiemu. Powiedział, że senatorowie PiS-u bezskutecznie wnioskowali o zwołanie posiedzenia komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich.

- Po raz kolejny wzywam pana marszałka do procedowania tego wniosku - powiedział Pęk.

Dodał, że najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby marszałek Grodzki zrzekł się immunitetu i "stanął jak każdy inny obywatel przed wymiarem sprawiedliwości".

Zgodnie z Regulaminem Senatu, wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora do odpowiedzialności karnej Marszałek Senatu przekazuje komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich, która po rozpatrzeniu wniosku uchwala sprawozdanie wraz z propozycją przyjęcia lub odrzucenia wniosku. Senat rozpatruje sprawozdanie komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich bez przeprowadzania dyskusji. Senator, którego dotyczy wniosek, może złożyć wyjaśnienia, a senatorom przysługuje prawo zadawania pytań w tej sprawie.
- Po raz kolejny wzywam pana marszałka do procedowania tego wniosku - mówi Pęk

Dodaj komentarz 6 komentarzy

jakoś nie słyszałem by Pęk apelował do Kaczyńskiego o poddanie się przesłuchaniu lub chociażby złożenie wyjaśnień w sprawie oszukanego przy Dwóch Wieżach Birgfellenra, a przecież wszyscy słyszeli nagrania, na których Kaczyński oszukiwał go i jeszcze bezczelnie mówił: masz problem? Idź do sądu.
Nie ma co! Troskliwy staruszek....
Zrzec się mandatu Marszałek Grodzki może w każdej chwili ; problem jednak polega na tym że ...
"Zgodnie z Regulaminem Senatu, wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora do odpowiedzialności karnej Marszałek Senatu przekazuje komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich, która po rozpatrzeniu wniosku uchwala sprawozdanie wraz z propozycją przyjęcia lub odrzucenia wniosku".
A tutaj pomimo większości KO w Senacie może być różnie. Jak historia pokazała nawet wśród Komunistów byli ludzie porządni ; wiec ryzyko teraz również dla KO jest !
Uczciwy człowiek Sądu się nie obawia i nie zastrasza byłych pacjentów i dziennikarzy pozwami sądowymi ; zwłaszcza że jako uczciwy i pracujący na etacie , jako pierwszy w Szczecinie w latach 90-tych jeździł LEXUSEM ... co sam potwierdził podczas wywiadu w PR Szczecin jako Radny Miasta zanim został Marszałkiem RP.
@ Jan Nowak ... Słyszysz dzwony kościelne ale nie wiesz gdzie dzwonią .
Wicemarszałek Senatu p. Marek Pęk nie jest staruszkiem , ma 46 lat ... Miałeś chyba na myśli Bogdana Pęka - jego ojca - też nie staruszka bo mającego dopiero 68 lat. Biden ma 78 lat i klucze do atomowych walizek ... i jakoś nikomu to nie przeszkadza ;)
@Nomis - ty jeszcze nie opanowałeś czytanie ze zrozumieniem?
A może już, jak Kaczyńskiemu (którego tyczył mój wpis), myli ci się Rzeszów ze Szczecinem?
Natomiast starego Pęka pamiętamy doskonale z pozowania na wyściółce sejmowego hotelu, gdy leżał schlany jak świnia na korytarzu! :))
a idz pan groddzzki !!!!
rób pan teraz operacje
za darmo
za dość uczynienie !
ale dzwon!
apeluje o areszt vona G.
j.n. foto!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty