Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział, że siódmego czerwca rozpoczną się dobrowolne szczepienia dzieci pomiędzy 12. a 15. rokiem życia. Obejmą one ponad 2,5 miliona uczniów polskich szkół.
Minister Michał Dworczyk poinformował, że szczepienia będą prowadzone w punktach szczepień. Taką decyzję podjęto po dyskusjach i konsultacjach w Ministerstwie Zdrowia, Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz na forum Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

- Ustaliliśmy, że wszystkie dzieci będą szczepiły się tak, jak dotychczas wszyscy pacjenci w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Natomiast na razie nie rozpoczniemy przed wakacjami szczepień w szkołach, rozpoczniemy je od września - powiedział Dworczyk.

Pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień dodał, że prowadzone są badania kliniczne dotyczące szczepień dzieci powyżej siódmego roku życia.

Do tej pory w Polsce wykonano ponad 20 milionów szczepień. Ponad siedem milionów osób jest w pełni zaszczepionych.
Natomiast na razie nie rozpoczniemy przed wakacjami szczepień w szkołach, rozpoczniemy je od września - powiedział minister Michał Dworczyk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty