Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / marketingnorm (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / marketingnorm (CC0 domena publiczna)
Restauracje, kawiarnie i puby czekają na klientów. Od piątku lokale gastronomiczne mogą przyjmować gości nie tylko w ogródkach, ale także wewnątrz obiektów. Obowiązuje reżim sanitarny i limity osób.
Właścicielka kawiarni na Starym Mieście w Warszawie Jolanta Otrębska mówi, że jej lokal przetrwał lockdown, bo właściciel budynku dał rabat na czynsz.

- Finanse były najtrudniejsze, bo kontakt ze stałymi bywalcami miałam. A teraz przychodzi dzień otwarcia, więc też jestem szczęśliwa, zadowolona. Już mam na przyszły tydzień rezerwacje, mam przyjęcie weselne, już jakiś koncercik zaplanowany, więc będzie się działo - mówi Jolanta Otrębska.

Jan Mik, właściciel jednej z warszawskich klubokawiarni mówi, że nie może się już doczekać, aż goście będą zajmowali miejsca nie tylko w ogródku, ale także wewnątrz lokalu. I dodaje, że z luzowaniem obostrzeń wiążą się też obawy.

- Jak poluzowali obostrzenia, to jest duże prawdopodobieństwo, że dużo ludzi weźmie urlopy i wyjedzie. Przez wakacje może być w Warszawie troszeczkę mniejszy ruch, ale nadal jestem dobrej myśli, że klienci będą przychodzić. Wszystko jest przygotowane na przyjmowanie gości - mówi Jan Mik.

W lokalach może być zajęta maksymalnie połowa stolików. Odległość między nimi musi wynosić 1,5 metra.

Od piątku w reżimie sanitarnym mogą działać także siłownie, kluby fitness i baseny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty