Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Patryk Jaki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Patryk Jaki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Europoseł Patryk Jaki powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel", że forsowany przez Berlin i Moskwę projekt Nord Stream 2 jest narzędziem szantażu, obciążającym stosunki polsko-niemieckie.
Polityk Zjednoczonej Prawicy wyraził rozczarowanie zachowaniem USA wobec spółki Nord Stream 2.

Polityk Solidarnej Polski ubolewa nad tym, że nowa administracja USA, zamiast nałożyć obiecane sankcje, po cichu tworzy klimat przyzwolenia na finalizację gazociągu Nord Stream 2. "Ponownie słyszymy wzniosłe słowa o solidarności z zagrożonymi krajami, podczas gdy agresor dalej dostaje do ręki amunicję" - tłumaczy Patryk Jaki w wywiadzie dla niemeickiego tygodnika.

Przed kilkoma dniami media poinformowały, że Biały Dom zrezygnuje z sankcji wobec spółki Nord Stream 2, na której czele stoi niemiecki biznesmen Matthias Warnig, były urzędnik enerdowskiej bezpieki i przyjaciel prezydenta Rosji Władimira Putina. Szef niemieckiego MSZ Heiko Maas potwierdził, że decyzja Waszyngtonu mogła być podyktowana chęcią utrzymania z Berlinem dobrych relacji.

Zdaniem Patryka Jakiego, Niemcy kierują się perspektywą partykularnych korzyści, w dodatku poza plecami bliskich partnerów, z którymi rozsądek nakazywałby szukać wspólnych interesów. "Z jednej strony Berlin opowiada się za rozszerzeniem Unii na wschód, a z drugiej wpędza kraje naszego regionu w zależność od Rosji" - zaznacza.
Polityk Zjednoczonej Prawicy wyraził rozczarowanie postawą USA wobec spółki Nord Stream 2.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty