Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Europosłanka odchodzi z Platformy Obywatelskiej, ale pozostaje w polskiej grupie należącej do chadeków. Fot. pl.wikipedia.org/wiki/Róża_Thun/Foto-AG Gymnasium Melle
Europosłanka odchodzi z Platformy Obywatelskiej, ale pozostaje w polskiej grupie należącej do chadeków. Fot. pl.wikipedia.org/wiki/Róża_Thun/Foto-AG Gymnasium Melle
Róża Thun rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Europosłanka poinformowała o tym w załączonym na Twitterze w filmie wideo i opublikowała list do wyborców.
Wyjaśniła, że wiele razy miała inne zdanie niż zarząd partii i inaczej głosowała w europarlamencie niż większość jej partyjnych kolegów. Wymieniła między innymi kwestie praworządności, polityki migracyjnej czy ochrony klimatu. Ale kulminacją - jak powiedziała - była decyzja władz Platformy Obywatelskiej o wstrzymaniu się posłów w Sejmie od głosu podczas ratyfikacji Funduszu Odbudowy po pandemii, czyli decyzji o zasobach własnych Unii.

- Nie zgadzam się na to, żeby słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskich, w tym oczywiście również polskich. W tej, ale i w wielu innych sytuacjach brakowało mi poważnej debaty, do wykuwania wspólnego stanowiska. Mam nadzieję, że moja rezygnacja z członkostwa w Platformie Obywatelskiej będzie impulsem do refleksji wewnątrz tej partii - dodała Róża Thun.

Europosłanka odchodzi z Platformy Obywatelskiej, ale pozostaje w polskiej grupie należącej do chadeków - największej frakcji w Parlamencie Europejskim. W tej grupie są deputowani PO i PSL, a także ci, którzy zostali wybrani z list Koalicji Obywatelskiej, choć nie należą do Platformy.
Róża Thun rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty