Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

ABW. Fot. www.abw.gov.pl
ABW. Fot. www.abw.gov.pl
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Marcina K. pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Federacji Rosyjskiej.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty i na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. O sprawie poinformowała Prokuratura Krajowa.

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił Marcinowi K. zarzut działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że agent pozyskiwał i przekazywał informacje o polskiej wojskowości, a także o osobach i podmiotach, które były w zainteresowaniu strony rosyjskiej.

Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jak poinformowała prokuratura, z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa podejrzanego, jak również grożącą mu wysoką karę, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zgodził się na tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty