Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Od najbliższego poniedziałku uczniowie z klas od IV do VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich wracają do szkół. Nauka będzie się odbywała w systemie hybrydowym. To oznacza, że część uczniów będzie się uczyła zdalnie, a część w szkole.
- We wszystkich województwach jest dokładnie tak samo - w trybie hybrydowym. O tym, która klasa, w którym dniu idzie do szkoły, a która klasa, w którym dniu jest dalej na nauce zdalnej, decyduje dyrektor szkoły i rada pedagogiczna - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister zaznacza, że powrót do szkół jest konieczny ze względu na samopoczucie uczniów.

- Przebywanie cały czas w domu i nauka zdalna przed komputerem po pierwsze jest mniej efektywna i jest to zupełnie oczywiste. A po drugie dzieci potrzebują wspólnoty i te kilka miesięcy w domu bez towarzystwa kolegów, ale też bez bezpośredniego kontaktu z nauczycielami na pewno nie wpływało pozytywnie na ich zdrowie i ich samopoczucie, i element dowartościowania. To wszystko więc trzeba odbudowywać - mówi Przemysław Czarnek.

Od 4 maja do nauki w ławkach wrócili uczniowie z klas od I do III szkół podstawowych. Od poniedziałku 31 maja do końca roku szkolnego nauka we wszystkich szkołach ma się odbywać w systemie stacjonarnym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty