Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rząd przeznaczy dodatkowo 336 milionów złotych na modernizację dróg lokalnych. To pieniądze pochodzące z rezerwy subwencji ogólnej.
O szczegółach poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Pieniądze te będą wsparciem dla samorządów, które ubiegają się o inwestycje na swoim terenie. Rafał Weber podkreślił, że drogi te mają duży wpływ na jakość życia społeczności lokalnych.

- Drogi gminne i powiatowe służą do codziennej komunikacji, dotarciu do miejsca pracy, do szkoły, do ośrodka zdrowia, kultury, do rodziny. Chcemy, żeby systematycznie jakość dróg samorządowych w Polsce ulegała poprawie - powiedział Weber.

W sumie do tej pory rząd przeznaczył około 6 miliardów złotych na modernizację dróg lokalnych. Wiceminister infrastruktury zaznaczył, że mimo trudności, inwestycje w ramach kilku programów są prowadzone sprawnie i terminowo.

- Pomimo trudności pandemicznych, pomimo małych przeszkód w okresie zimowym, ta zima była wyjątkowo ostra, wszystkie inwestycje są prowadzone, wszystkie inwestycje są zachowane i ich tempo jest bardzo szybkie - zaznaczył Weber.

Z subwencji ogólnej pieniądze są przeznaczane na inwestycje na drogach powiatowych i wojewódzkich, na utrzymanie rzecznych przepraw oraz na remont i utrzymanie dróg krajowych i wojewódzkich.
Rafał Weber podkreślił, że drogi te mają duży wpływ na jakość życia społeczności lokalnych.
Wiceminister infrastruktury zaznaczył, że mimo trudności, inwestycje w ramach kilku programów są prowadzone sprawnie i terminowo.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty