Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski powiedział we wtorek w Sejmie, że w ciągu najbliższych 6 lat na zdrowie zostanie przekazanych z środków unijnych ponad 30 miliardów złotych. Dodał, że będzie to 2,5 razy więcej niż w ostatniej perspektywie unijnej.
Sławomir Gadomski mówi, że pieniądze te posłużą między innymi do wsparcia obszarów, które do tej pory nie były wspierane z środków unijnych. Wskazał, że chodzi przede wszystkim o inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych. Stwierdził, że będą one dotyczyć największych i najbardziej prestiżowych uczelni medycznych, które - jak to określił - "duszą się w bazie dydaktycznej".

Wiceminister przekazał, że środki unijne przeznaczone zostaną również między innymi na wsparcie infrastruktury i kadr medycznych czy procesów transformacji cyfrowej w służbie zdrowia.

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił ustawę w sprawie ratyfikacji decyzji o zasobach własnych Unii Europejskiej. Teraz będzie pracował nad nią Senat. Jej ratyfikacja przez państwa członkowskie jest konieczna do uruchomienia Funduszu Odbudowy. Rząd tłumaczy, że jej brak wstrzymałby uruchomienie pakietu środków, zarówno z budżetu Unii na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy, z których Polska ma otrzymać łącznie 770 miliardów złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty