Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Prokuratura Krajowa chce powołania Biura Spraw Wewnętrznych Służby Więziennej. To reakcja na zatrzymanie sześciu osób i na zarzuty korupcyjne, jakie postawiono między innymi dyrektorce i jej zastępcy z Zakładu Karnego w Nowogardzie.
Podejrzani mieli przyjmować korzyść majątkową czy też przekazywać osobom nieuprawnionym niejawne informacje służbowe. Decyzją sądu, część z osób zatrzymanych trafiła do tymczasowego aresztu, a wobec kilku innych zastosowano poręczenie majątkowe.

Ta sprawa spowodowała, że Prokuratura Krajowa wystąpiła do Ministerstwa Sprawiedliwości z inicjatywą zmian legislacyjnych w Służbie Więziennej. Chodzi o wyodrębnienie w niej specjalnej komórki, która ścigać będzie sprawców przestępstw w jednostkach penitencjarnych. Dochodzenie dotyczyć ma to nie tylko funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, ale także osób osadzonych.

O tym, czy powołane zostanie do życia Biuro Spraw Wewnętrznych Służby Więziennej, zadecyduje w ciągu najbliższych tygodni Ministerstwo Sprawiedliwości.
Relacja Adama Wosika.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty