Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Na włoską wyspę Lampedusa od niedzieli przypłynęło 20 statkami i łodziami ponad 2100 migrantów. Miejscowy ośrodek dla uchodźców może pomieścić 250 osób. Trwa akcja ewakuacji przybyszów na Sycylię i do innych regionów Włoch.
W tej chwili w ośrodku na Lampedusie znajduje się ponad tysiąc migrantów. 700 osób czeka na molo w porcie na ewakuację. Migranci przybyli na statkach i łodziach, które wypłynęły z Libii i Tunezji. Ponad 300 osób umieszczono na wynajętym statku pasażerskim, gdzie rozpoczęli odbywanie kwarantanny.

Gubernator Sycylii Nello Musumeci oskarżył włoski rząd i Unię Europejską o bierność i hipokryzję, które nieuchronnie pociągną za sobą dalsze ofiary śmiertelne. Przypomniał, że tylko w tym roku po drodze z Afryki do Włoch utonęło ponad 500 migrantów. Musumeci domaga się od rządu, by zwrócił się do unijnych partnerów o pomoc i przyjęcie części przybyszów.

Od stycznia do Włoch przez Morze Śródziemne przybyło 3 tysiące migrantów. W większości to Tunezyjczycy, Iworyjczycy i obywatele Bangladeszu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty