Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. cbsp.policja.pl
Fot. cbsp.policja.pl
9 osób zatrzymanych na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się wyłudzaniem VAT z nielegalnego obrotu paliwami.
Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 200 milionów złotych.

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie Karol Blajerski mówi, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Podlaskim Urzędem Celno-Skarbowym. Dziewięć osób usłyszało już zarzuty.

Działalność grupy doprowadziła do uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu VAT, akcyzy i opłaty paliwowej na kwotę ponad 200 milionów złotych.

Na wniosek prokuratora, wobec trzech zatrzymanych, w tym dwóch osób kierujących zorganizowaną grupą przestępczą, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W stosunku do pozostałych zatrzymanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru Policji połączonego z zakazem opuszczania kraju. Śledztwo jest w toku, niewykluczone są kolejne zatrzymania.
Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie Karol Blajerski mówi, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Podlaskim Urzędem Celno-Skarbowym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty