Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Prezydent Andrzej Duda powoła w czwartek Radę do spraw Społecznych. Jej zadaniem będzie szukanie rozwiązań, które ułatwią funkcjonowanie seniorom, osobom wykluczonym oraz niepełnosprawnym.
Wśród pierwszych zadań Rady będzie rozwijanie Centrów Usług Społecznych, a także prowadzenie tak zwanej deinstytucjonalizacji. - To można przełożyć na bardziej przyjazne określenia, jak uspołecznienie i personalizacja. Chodzi o budowanie społeczeństwa obywatelskiego w duchu solidarności - powiedział wiceszef kancelarii prezydenta Piotr Ćwik.

W skład Rady do spraw Społecznych wejdzie 16 osób, wśród nich czworo doradców prezydenta.

- To osoba z wielkim autorytetem - Zofia Romaszewska, profesor Marek Rymsza, Paulina Malinowska-Kowalczyk i Agnieszka Lenartowicz-Łysik. Są to doradcy, którzy zajmują się sprawami społecznymi. W skład rady wejdą również osoby, które współpracowały z panem prezydentem w poprzedniej kadencji, będzie też kilka nowych nazwisk - dodał Piotr Ćwik.

Minister zaznaczył, że w ramach Narodowej Rady Rozwoju prezydent jeszcze w maju powoła dwie kolejne rady - zajmujące się rodziną oraz samorządami. Teraz funkcjonują rady działające w obszarach zdrowia i rozwoju wsi.
Relacja Karola Surówki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty