Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 3 miliony 230 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 154 miliony. źródło: https://pixabay.com/pl/4810201/ID 12222786/CC0 - domena publiczna
Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 3 miliony 230 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 154 miliony. źródło: https://pixabay.com/pl/4810201/ID 12222786/CC0 - domena publiczna
Indyjski sąd najwyższy nakazał władzom pilne zaprezentowanie planu dostaw tlenu do szpitali w stolicy. To właśnie Indie są obecnie najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie. W wielu miejscach kończy się tlen, podtrzymujący życie ciężko chorych.
Dramatyczne apele o tlen od kilkunastu dni są wysyłane przez lekarzy z całego kraju, zwłaszcza ze stolicy New Delhi. Indyjski rząd twierdzi jednak, że nie ma żadnego kryzysu, a niewielkie kłopoty pojawiają się jedynie w dostawach tlenu. Sąd Najwyższy nie dał temu wiary i nakazał natychmiastowe ujawnienie planu dostaw.

Każdego dnia w Indiach umiera ponad 3 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń przekroczyła 20 milionów. Kolejne kraje wprowadzają zakaz wjazdu dla osób z Indii. Delegacja tego kraju na szczyt G7 w Wielkiej Brytanii została poddana kwarantannie po tym, jak wśród dyplomatów wykryto koronawirusa.

W Europie tymczasem poprawia się sytuacja wirusowa. Kolejne kraje zapowiadają wprowadzenie certyfikatów szczepień, co ma umożliwiać podróże czy też wyjścia do restauracji. Zapowiedzi takie złożyły właśnie Włochy, Litwa i Holandia.

Kanada z kolei dała zielone światło na użycie nowej wersji szczepionki Pfizer/BioNTech dla nastolatków. Nad wprowadzeniem preparatu na rynek zastanawiają się także Stany Zjednoczone.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 3 miliony 230 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 154 miliony. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty