Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Obraz Jezusa Miłosiernego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Obraz Jezusa Miłosiernego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W Kościele katolickim - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto ustanowił papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej w 2000 roku. Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.
To święto, o które prosił sam Pan Jezus i zapiski o tym możemy znaleźć w "Dzienniczku" św. Faustyny, kiedy Jezus zwraca się tak do siostry.

- "„Pragnę, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski, niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat - mówi ks. Wojciech Koladyński, który dodaje, że widać, jak orędzie Bożego Miłosierdzia dociera na krańce świata.

- Potrzeba łapania się Bożego Miłosierdzia, czyli potrzeba odkrycia, że jestem dla kogoś ważny i ktoś mimo mojego grzechu jest w stanie mnie pokochać, mimo słabości, zranień, niedoskonałości jest absolutnie niezbędna do życia - dodaje.

Pierwsze objawienia s. Faustyna miała w 1931 r. w Płocku, a później w Wilnie. Wedle jej wskazań malarz Eugeniusz Kazimirowski namalował obraz „Jezu Ufam Tobie” w 1934 r. w Wilnie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty