Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Rozbity rządowy Tupolew Tu-154 pod Smoleńskiem. Fot. wikimedia.org
Rozbity rządowy Tupolew Tu-154 pod Smoleńskiem. Fot. wikimedia.org
W Smoleńsku oddano hołd ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Na miejscu tragedii złożyli kwiaty polscy dyplomaci, duchowni i dziennikarze pracujący w Rosji.
Delegacji przewodniczy ambasador Polski w Moskwie, Krzysztof Krajewski. W krótkim wystąpieniu dyplomata przypomniał, że osoby, które 11 lat temu straciły życie w katastrofie lotniczej przybyły na tę ziemię, aby oddać hołd ofiarom stalinowskich represji, które pogrzebano w katyńskim lesie.

- My wszyscy, którzy tu dzisiaj jesteśmy, naszą obecnością dajemy dziś świadectwo, że pamiętamy o każdej osobie, która poniosła śmierć w katastrofie 10 kwietnia 2010 roku. Chcemy też pamiętać o każdej osobie, która była ofiarą Zbrodni Katyńskiej i represji stalinowskich - powiedział dyplomata.

Ambasador Krzysztof Krajewski podkreślił, że przedstawiciele Polski przyjeżdżając na to miejsce potwierdzają, iż śmierć rodaków „nie zostanie zapomniana, a każde z imion doczeka się godnego upamiętnienia”.

Hołd ofiarom katastrofy lotniczej oddali także pracownicy Instytutu Polskiego w Moskwie, przedstawiciele Wojska Polskiego, polskiej Policji i rosyjskiej Polonii.
Relacja Macieja Jastrzębskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty