Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / cow5318 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / cow5318 (CC0 domena publiczna)
Władze poinformowały, że kampania szczepień przebiega szybciej niż pierwotnie zakładano. Jednocześnie rząd ogłosił, że sytuacja epidemiczna w kraju poprawia się dzięki wprowadzeniu lockdownu.
Francuski premier Jean Castex poinformował, że osiągnięto liczbę 10 milionów zaszczepionych osób tydzień wcześniej, niż przewidywano w prognozach rządu.

W sumie niemal 15 procent Francuzów otrzymało co najmniej jedną dawkę preparatu. 5 procent osób przyjęło już obie dawki. „To świetny wynik. Francja dużo szczepi. Ta ogromna narodowa mobilizacja pozwoli nam wyjść z kryzysu” - oświadczył Jean Castex.

W czwartek Francja zaszczepiła rekordową liczbę osób w ciągu doby. „437 tysięcy osób w jeden dzień. To tak, jak gdybyśmy zaszczepili wszystkich mieszkańców jednego departamentu. W przyszłych dniach będzie to jeszcze więcej.” - stwierdził minister zdrowia Olivier Véran na antenie radia RTL.

Wcześniej francuski rząd powiadomił, że wprowadzenie lockdownu przynosi pierwsze pozytywne efekty. W 16 departamentach, w których obowiązuje rozporządzenie już od końca marca zmniejszyła się liczba nowych zakażeń.

Od tygodnia we Francji panuje ogólnokrajowa kwarantanna. Rozporządzenie to ma obowiązywać do początku maja.
Relacja Stefana Foltzera [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty