Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Krzysztof Krawczyk. Fot. Januarybratek, źródło: www.pl.wikipedia.org/Januarybratek
Krzysztof Krawczyk. Fot. Januarybratek, źródło: www.pl.wikipedia.org/Januarybratek
W sobotę w Łodzi odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. W południe w archikatedrze łódzkiej celebrowana będzie msza święta, następnie trumna z ciałem artysty zostanie złożona na cmentarzu parafialnym w Grotnikach. W tej miejscowości muzyk mieszkał.
Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach ojciec Bernard Briks powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej, że Krzysztof Krawczyk nie wstydził się swojej wiary, mówił o Bogu, a jego koncerty i spotkania z nim pomogły wielu osobom wejść na drogę Bożą.

Krzysztof Krawczyk zmarł w Poniedziałek Wielkanocy - 5 kwietnia - w szpitalu w Łodzi. Miał 74 lata. Przed świętami Wielkanocnymi artysta przebywał w szpitalu w związku z powikłaniami po COVID-19.

Krzysztof Krawczyk był piosenkarzem, gitarzystą i kompozytorem. W latach 1963-1973 i 1976 był wokalistą zespołu Trubadurzy. W roku 1973 rozpoczął karierę solową. Koncertował w Polsce, Europie i na świecie. Nagrywał i tworzył albumy muzyczne o różnorodnej stylistyce.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty