Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
W środę albo w czwartek rząd przekaże informacje w sprawie ewentualnego przedłużenia oraz zakresu tego przedłużenia obowiązujących obostrzeń epidemicznych.
Rzecznik rządu Piotr Müller zastrzegł, że decyzja zostanie podjęta w oparciu o środowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem.

Obecne obostrzenia obowiązują do piątku 9 kwietnia. Zamknięte są wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane oraz galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Nieczynne są również przedszkola i żłobki, a nauka w szkołach odbywa się zdalnie.

W otwartych placówkach handlowych, a także w miejscach kultu religijnego, obowiązują limity 1 osoby na 20 metrów kwadratowych.

Zamknięte pozostają hotele, z wyjątkiem hoteli robotniczych, oraz tych przeznaczonych dla medyków, kierowców czy żołnierzy. Nieczynne są teatry, kina, muzea i galerie sztuki, a także siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.
Rzecznik rządu Piotr Müller zastrzegł, że decyzja zostanie podjęta w oparciu o jutrzejsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty