Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce wykryto 4 marca 2020 roku. Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce wykryto 4 marca 2020 roku. Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Indie notują rekordowy wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem. Część europejskich krajów z kolei zaczyna znoszenie niektórych restrykcji. Australia i Nowa Zelandia z kolei zezwolą na podróże pomiędzy krajami, bo sytuacja w regionie znacząco się poprawiła.
Minionej doby w Indiach zakaziły się 103 tysiące osób, najwięcej od początku pandemii. Kraj przechodzi przez drugą falę wirusa, a najgorsza sytuacja jest w drugim najludniejszym stanie Maharasztra.

Indie są obecnie jednym z najmocniej dotkniętych koronawirusem krajów na świecie, gdzie łączna liczba zachorowań to 12,5 miliona.

Tymczasem Włochy zdejmują część restrykcji w połowie regionów, a władze Wielkiej Brytanii zapowiedziały złagodzenie obostrzeń od przyszłego poniedziałku. Dania zdejmuje właśnie restrykcje nałożone na szkoły i małe firmy.

Nowa Zelandia i Australia ogłosiły, że od 19 kwietnia będą pozwalać na podróże między oboma krajami. Teraz podróże są możliwe, ale przyjezdni z obu krajów muszą poddać się kwarantannie.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 2 miliony 860 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 131 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty