Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Czekają nas kolejne obostrzenia w związku z trzecią falą pandemii - potwierdził premier Mateusz Morawiecki. źródło: premier.gov.pl.
Czekają nas kolejne obostrzenia w związku z trzecią falą pandemii - potwierdził premier Mateusz Morawiecki. źródło: premier.gov.pl.
Czekają nas kolejne obostrzenia w związku z trzecią falą pandemii - potwierdził premier Mateusz Morawiecki. Szczegóły mamy poznać w czwartek.
Ministerstwo zdrowia poinformowało o 29 978 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem - to najwięcej od początku pandemii. Zmarło 575 chorych, a wyzdrowiało prawie 14 tysięcy.

Najtrudniejszy czas jest przed nami - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach na Śląsku. Szef rządu podkreślił, że konieczne jest wprowadzenie restrykcji w związku z 3. falą pandemii.

- Będziemy w najbliższym czasie wdrażać kolejne obostrzenia i rygory, które będą obowiązywały przez dwa tygodnie; tydzień przed świętami i tydzień po świętach - zapowiedział.

Premier ma nadzieję, że doprowadzi to nie tylko do zmniejszenia liczby hospitalizacji, ale także "doprowadzi do zduszenia 3. fali, z którą się mierzymy, ale na którą mamy skuteczną odpowiedź, jaką jest szczepionka" - dodał.

Premier dodał, że w najbliższych tygodniach do Polski ma trafić 7 milionów szczepionek przeciw Covid-19.
Relacja Joanny Stankiewicz (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty