Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezes Orlenu powiedział, że połączenie koncernu z Lotosem nie ma nic wspólnego z prywatyzacją. W wydanym w formie wideo oświadczeniu Daniel Obajtek podkreślił, że poprzez połączenie firm powstanie koncern multienergetyczny, który będzie rozwijał polską gospodarkę.
Prezes Orlenu odniósł się do wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej, zdaniem których za planowaną fuzją stoi zamiar sprzedaży spółek należących do Orlenu i Lotosu, a zamiar ich kupna deklarują firmy niemieckie i rosyjskie. Daniel Obajtek zaznaczył, że nie jest to zgodne z prawdą.

- Łącząc dwie firmy budujemy stabilny koncern multienergetyczny, który będzie rozwijał polską gospodarkę, i który będzie mógł konkurować z innymi koncernami zagranicznymi. Nie możemy dać się rozgrywać - zaznaczył prezes PKN Orlen.

Daniel Obajtek przypomniał, że ponad dekadę temu Lotos chciała sprywatyzować PO.

- Już w 2010 roku poseł Aziewicz mówił, że prywatyzacja Lotosu może wzmocnić spółkę i gospodarkę, a rok później Donald Tusk przekonywał, że nie widzi zagrożenia w sprzedaży Lotosu Rosjanom - powiedział.

Prezes Orlenu mówił też o tym, że politycy Platformy Obywatelskiej, a także "Gazeta Wyborcza" prowadzą wymierzoną w niego akcję.

- Ten atak to zakrojona na szeroką skalę akcja, tylko w czyim interesie - podkreślił.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

połączą się Orlen z Lotosem
a spółki i spółeczki, których musza się wyzbyć oba molochy - pójdą "W DOBRE RĘCE".
A potem może się okazać, że to rączki kumpli i znajomych
Ile tych spółek?
Kilkadziesiąt???
Kilkaset???
i każda pewnie "za złotówkę" lub "za flaszkę"?
Obym się mylił.... Bo śmierdzi PRYWATĄ
Jak zwykle najwięcej płaczą hipokryci z PO. Za rządów których Orlen wypracował przez 8 lat 2,9 mld zł zysku, a za PiS w ciągu ostatnich 5 lat wypracował 26,2 mld zł zysku. Hipokryci z PO i ich klakierzy mają pretensje o połączenie i kłamliwe dziesiątki, czy setki w spółek, a sami postulowani prywatyzację Lotosu, natomiast Tusk nie wykluczał jego sprzedaży nawet Rosjanom.
Właśnie dwóch mędrców ze Szczecina z popapranej koalicji urządzili manifestację pod siedzibą Lotosu . Kto na takich dzbanów głosuję to strach pomyśleć - wstyd .
@Paweł - "Tusk nie wykluczał". Ale nie zrobił tego.
Zaś Kaczyński - chętnie Ruskim albo ich węgierskim przyjaciołom - i owszem. Sprzeda.
A przy okazji obłowią się kumple, znajomi i rodzinki PiSowców.
Obajtek ma rację - to nie będzie "prywatyzacja".
TO BĘDZIE PRYWATA
@Pawel
A na czym Orlen wypracowuje ten zysk? Nie na paliwie sprzedawanym na stacjach? Czyli jakby Orlen zrezygnował z części zysków no tankowali byśmy tańsze paliwo?
I może jeszcze kilka faktów jak tam ma się Orlen od momentu objęcia fotela prezesa przez Pana Obajtka-
Cena ropy jest niższa o 6%, paliwo droższe o 6.5 a cena akcji spadła przez ten czas o 42%. No super się wiedzie w tym Orlenie:)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty