Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Parlament Europejski. Fot. EC - Audiovisual Service / Etienne Ansotte
Parlament Europejski. Fot. EC - Audiovisual Service / Etienne Ansotte
W poniedziałek początek 4-dniowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Przewidziano debaty m.in. na temat ochrony środowiska, zdrowia, praworządności oraz sytuacji mediów w Polsce, na Węgrzech i w Słowenii.
Sesja rozpocznie się o godz. 17 od dyskusji w związku z przypadającym Międzynarodowym Dniem Kobiet. Na debacie otwierającej sesję plenarną europosłowie mają podkreślić rolę kobiet, które są na pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa.

Także w poniedziałek deputowani mają dyskutować o przenoszeniu przez firmy produkcji do krajów o mniej restrykcyjnych ograniczeniach emisji CO2. Deputowani mają wezwać do wprowadzenia podatku węglowego na produkty importowane z tych państw.

We wtorek europosłowie mają zagłosować nad programem InvestEU, który ma pobudzić inwestycje, by pomóc Europie wyjść z obecnego kryzysu. Europosłowie mają także debatować nad programem działań Unii w sektorze zdrowia w najbliższych siedmiu latach.

Ponadto w programie sesji debaty na temat równych szans na rynku dla osób niepełnosprawnych, blokowania geograficznego usług w Unii, czy mechanizmu praworządności uzależniającego wypłatę funduszy od przestrzegania zasad państwa prawa.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty


@@