Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.pixabay.com/ expresselblag (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/ expresselblag (domena publiczna)
Pięć osób nie żyje, a 41 zostało rannych w wypadku autokaru na autostradzie A4 pod Jarosławiem w województwie podkarpackim.
Godzina 17:40
Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur powiedział, że przyczyny wypadku na autostradzie A4 w okolicach Jarosławia będzie ustalała policja pod nadzorem prokuratury. Inspekcja Transportu Drogowego również włączyła się w ustalanie przyczyn zdarzenia. Zabezpieczony został między innymi tachograf, który rejestruje na przykład czas pracy kierowców oraz prędkość jazdy pojazdem.

Alvin Gajadhur powiedział, że kierowca autobusu tuż przed wypadkiem mógł próbować zjechać do Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP).

Wcześniejsza informacja:
Po północy ukraiński autokar uderzył w osłonę energochłonną przy końcu pasa zjazdowego na MOP Kaszyce, a następnie w bariery i przewrócił się do rowu. Na miejscu zginęło 5 osób, szósta - w przemyskim szpitalu. Według wstępnych informacji podanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - autobusem podróżowało 57 pasażerów. Około 20 z nich nie odniosło żadnych obrażeń.

Ranni przebywają w szpitalach w Przemyślu, Rzeszowie, Rudnej Małej oraz w Przeworsku i Lubaczowie. Uczestnicy wypadku, którzy nie odnieśli ran trafili do szkoły w pobliżu miejsca wypadku.

Lżej rannych lub nie wykazujących objawów przewieziono do szkolnej bursy w Jarosławiu. Jak poinformował Krzysztof Kowal, kierownik referatu bezpieczeństwa w miejscowym Starostwie Powiatowym, tutaj otrzymali pomoc. Natomiast starosta jarosławski Stanisław Kłopot zapewnił, że przebywający w bursie pasażerowie ukraińskiego autobusu będą objęci opieką tak długo jak będzie to potrzebne.

Inspektor Zbigniew Sowa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie powiedział dziennikarzom, że jest za wcześnie, aby mówić o przyczynach wypadku ukraińskiego autokaru na Podkarpaciu. Jak mówił, na razie wiadomo jest, że obaj kierowcy autokaru byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło na 542. kilometrze A4. Akcja ratunkowa już się zakończyła, ale na miejscu wypadku nadal pracują policjanci. Autostrada A4 w kierunku granicy jest zablokowana.
Relacja Dariusza Kopały [IAR]
Jak poinformował Krzysztof Kowal, kierownik referatu bezpieczeństwa w miejscowym Starostwie Powiatowym, tutaj otrzymali pomoc.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty