Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zmienia się nastawienie rządu co do obostrzeń i regulacji w związku z pandemią koronawirusa.
Wyjaśnił, że część społeczeństwa jest już zaszczepiona, a według badań około 20-25 procent obywateli ma już przeciwciała. W związku z tym - jak zapowiedział szef resortu zdrowia - decyzje dotyczące luzowania obostrzeń po trzeciej fali epidemii w Polsce będą odważniejsze.

Minister Adam Niedzielski zaznaczył jednocześnie, że na razie rośnie liczba zakażeń. Rząd przewiduje, że trzecia fala koronawirusa w Polsce powinna osiągnąć swoje apogeum na przełomie marca i kwietnia, a potem powinna słabnąć.

Jak mówił minister, rząd analizuje taki scenariusz i jest nastawiony na łagodzenie obostrzeń po Świętach. "W przypadku jeżeli byśmy po Świętach mieli już to apogeum zachorowań za sobą, to będziemy przywracali wszystkie te sektory branże, które były dotknięte do tej pory obostrzeniami" - mówił Adam Niedzielski. Zastrzegł, że łagodzenie będzie się dokonywać metodą małych kroków, czyli - jak tłumaczył - "na przykład wesele - to nie od razu na 50 osób, tylko wprowadzając pewne ostrożniejsze limity"

Minister podkreślił, że stopniowe luzowanie obostrzeń może się rozpocząć w momencie, gdy Polska będzie miała już za sobą szczyt zachorowań.

W związku z pandemią od 13 do 20 marca rząd zaostrza zasady bezpieczeństwa na Pomorzu oraz przedłuża obostrzenia na Warmii i Mazurach. W regionach tych do 28 marca przedłużone zostały dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.
W związku z tym - jak zapowiedział szef resortu zdrowia - decyzje dotyczące luzowania obostrzeń po trzeciej fali epidemii w Polsce będą odważniejsze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty