Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Ryszard Antoni Legutko. źródło: wikipedia.org/wiki/Ryszard_Legutko.
Ryszard Antoni Legutko. źródło: wikipedia.org/wiki/Ryszard_Legutko.
Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości profesor Ryszard Legutko ocenił jako niewiarygodne przedstawione w sobotę przez Borysa Budkę postulaty Koalicji Obywatelskiej dotyczące odbudowy gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią.
Według niego, to coś szczególnie wyjątkowego, że reprezentanci opozycji przedstawili jakiekolwiek postulaty programowe. Profesor Legutko zwrócił uwagę na to, że przez 8 lat rządów Platforma Obywatelska nie realizowała swoich wyborczych obietnic, między innymi obniżenia podatków i podniesienia kwoty wolnej od podatku.

- To jest partia, która systematycznie podwyższała podatki, mimo że politycy się chwalili, że oni są właśnie tą partią, która obniża podatki, a je podwyższała. Nie ma więc żadnej wiarygodności, kiedy oni mówią, że teraz chcą obniżyć podatki - powiedział Legutko.

Profesor Ryszard Legutko ocenił propozycje KO jako "niepoważne i wyciągnięte z kapelusza". Eurodeputowany powiedział, że mimo trudnej sytuacji pandemicznej Polska znajduje w dobrej sytuacji ekonomicznej. Zaznaczył także, że po minięciu kryzysu oczekuje bardzo dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki.
Profesor Legutko zwrócił uwagę na to, że przez 8 lat rządów Platforma Obywatelska nie realizowała swoich wyborczych obietnic, między innymi obniżenia podatków i podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

PO może i nie zrealizowała swoich obietnic, ale przynajmniej odchodząc zostawiła pełny skarbiec.
Tymczasem PiS nie dość, że skarbiec wyczyścił (swoją drogą ktoś coś wie o polskim złocie, które było w NBP???), to na dodatek pozaciągał długi i kredyty, które będą spłacać jeszcze wnuki naszych dzieci, a na dodatek wprowadza co rusz nowe podatki i podwyższa dotychczasowe!
Jedyne, co im dobrze wychodzi, to rozdawanie kasy. Kolesiom zwłaszcza.
Gęby pełne bogoojczyźnianych frazesów, a nawet durnego promu nie potrafili wybudować.... Patałachy i Safanduły
Panie Nowak a nie pamięta pan afer z udziałem wspaniałych członków PO ? Przypomne kilka; hazardowa, Amber Gold podsłuchowa, także obsadzenie swoimi; 140 tyś stanowisk a koalicjant PSL-60 tyś . Nie pamięta pan też zapewne okradzenia Polaków ;153 mld gromadzone na kontach OFE,by spłacić część zadłużenia ZUS-u. Pana idol Tusk powiedział wtedy,że pieniądze te nie należą do obywateli. Rzeczywiście,wszystkim nam żyło się w czasach rządów PO jak w Eldorado a Polska była oazą szczęścia i obfitości. Nie jestem zwolennikiem PiS,ale ma pan mózg przesiąknięty nienawiścią i nie pamięta pan afer, które jeszcze nie dawno bulwersowały opinię publiczną.
"Pełny skarbiec" :)))))) A to dobre. "Pełny skarbiec" nie licząc długu większego niż za Gierka, ogromnego deficytu budżetowego i 250 miliardów "podarowanych" mafiom vatowskim za PO. Ciekawe dlaczego Rostowski mówił, że pieniędzy nie ma i nie będzie. Okazało się, że za PO tak było, natomiast za PiS pieniądze się znalazły. Wystarczyło je np. odebrać rozkwitłym za PO mafiom vatowskim. Przed pandemią PiS potrafił doprowadzić do zerowego deficytu budżetowego, a nawet nadwyżki budżetowej, pomimo programów prospołecznych, PO przez 8 lat nigdy nie osiągnęło ani jednego, ani drugiego. Kłamstwa i zaklinanie rzeczywistości tych faktów nie zmieni.
Ile miliardów odebrano mafiom vatowskim?
Te, klakier! Skoro jest tak "dobrze", to czemu jest tak źle???
Praworządność zdeptana, zamordyzm narasta, kobiety zepchnięte do obywateli drugiej kategorii, Partia przejęła prokuratury, wojsko, policję i służby, a teraz usiłuje przejąć i sądy,
A w gospodarce "kłamstwo VATowskie" równe "kłamstwu smoleńskiemu", z mafii ściągnięto jednie niecały 1%, a najładniej wyglądała ta mafia VATowska, która działała pod bokiem premiera w Ministerstwie Finansów! Zresztą PiSowskie mafijne powiązania widać też w MINIsterstwie Sprawiedliwości, gdzie działali hejterzy w randze ministerialnej. O NIK-u nie wspominam, bo to PiSowski zbuntowany mafioso, więc pałujecie się we własnym bandyckim sosie. O DZIESIĄTKACH TYSIĘCY MISIEWICZÓW też nie wspominam! Każdy zna co najmniej kilku takich - rozpleniliście się ta stonka, więc to spowszedniało. Ale parszywe jest nadal i boli każdego faktycznego patriotę.
No i te mityczne "miliardy zabrane złodziejom". Tymi "złodziejami" tak naprawdę jest.... KAŻDY POLAK!
Bo te miliardy PiS zabiera nam, obywatelom!
W postaci podatków, abonamentów, opłat, danin itp.itd. płatności!!!
TAK, TO SĄ NASZE PIENIĄDZE. NAM ZABIERANE i potem łaskawie oddawane. Oczywiście po pomniejszeniu o opłaty manipulacyjne (dobre słowo!) i podatki.
KILKADZIESIĄT NOWYCH PODATKÓW!
O kradzieży 15% naszych pieniędzy przenoszonych z OFE nie wspominam - to oczywiste złodziejstwo.
A przy tym inflacja zaczyna to wszystko zżerać.... Już NBP zapowiedziało dodruk kasy i nowy banknot o nominale 1.000 zł.
Już kiedyś każdy był milionerem. Tylko bochenek chleba kosztował 10.000. Jak PiS będzie dalej tak rządził, to znowu chlebek będzie za "dyszkę"
@ Jan Nowak...
Jak zawsze nie merytoryczny w odpowiedziach ; zwłaszcza zmieniając temat dyskusji !
Co byś chłopie nie zrobił to lewactwo z Ciebie wychodzi zawsze ; krytykujesz obszernie PIS - masz do tego prawo - To może pochwal rządy PO-PSL ?!
Bo akurat w ich czasach niejaki "miszcz" p.Balcerowicz ( któremu trudno postawić zarzut "miłości" do Kaczyńskiego) postawił w Warszawie "licznik długu"... I nie oczekuję odpowiedzi że PO-PSL długi PRL-u Gierka spłaciła bo w RP prawie wszystko sprzedała ; tylko co zarobiła dla PKB ???
@Nomisiu, jeśli pogrzebiesz w archiwum, to znajdziesz, że i poprzednicy obrywali ode mnie.
Bowiem głupota, cynizm, chamstwo, prywata, złodziejstwo, niepraworządność, cenzura, bandyctwo itp.itd. co wyprawiają działacze różnych partii - nie są domeną jedynie PiSu!
Choć przyznać muszę, że kumulacja wszelkiej maści antydemokratycznej i antypolskiej patologii jest w tej partii WYJĄTKOWA!.
Nawet ruskie powiedzonko o "pożytecznych idiotach" jest w stosunku do nich wielce aksamitnym i delikutaśnym określeniem. To po prostu RAK. Glejak toczący Polskę i polskie społeczeństwo

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty