Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Duże zainteresowanie programami "Opieka wytchnieniowa" i "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" sprawiło, że w tym roku środki na oba programy zostają zwiększone. Z planowanych 50 mln zł na program "Opieka wytchnieniowa" kwota wzrosła do ponad 60 mln złotych.
W przypadku "Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej" kwota ta wynosi 144 mln zł, chociaż wcześniej planowano, że będzie to 80 milionów złotych. Wiceminister Paweł Wdówik przypomniał, że celem tych programów jest wspieranie osób mniej samodzielnych w czynnościach dnia codziennego oraz umożliwienie odpoczynku od codziennej opieki nad bliską osobą niepełnosprawną. Zaznaczył, że te programy nie wymagają udziału własnego. Obejmują także dzieci po to, by zwiększyć ich szanse na normalne życie wśród rówieśników a także zwiększyć szanse ich rodziców na powrót na rynek pracy, aktywność zawodową, a także na wypoczynek.

Wiceminister Paweł Wdówik wyjaśnił, że do udziału w programie "Opieka wytchnieniowa" edycja 2021 zgłosiło się prawie 700 gmin i powiatów, a do programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" ponad 750 samorządów ze wszystkich 16 województw.
Wiceminister Paweł Wdówik przypomniał, że celem tych programów jest wspieranie osób mniej samodzielnych w czynnościach dnia codziennego oraz umożliwienie odpoczynku od codziennej opieki nad bliską osobą niepełnosprawną.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty