Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Kilka dni przed kolejnym spotkaniem kanclerz Angeli Merkel z premierami landów minister zdrowia, Jens Spahn zapowiedział, że nie należy się spodziewać zbyt szybkiego tempa wyjścia z lockdownu.
Obecnie trwa on do 7 marca. Strategię stopniowego odmrażania gospodarki rząd chce przedstawić cztery dni wcześniej. Szef resortu zaczął od optymistycznego akcentu.

- Wyjście z lockdownu już się zaczęło - powiedział Jens Spahn, przypominając o otwartych szkołach i przedszkolach, a także o kwiaciarniach, sklepach ogrodniczych i zakładach fryzjerskich, które wznowią swoją działalność 1 marca.

Jednocześnie wiceszef CDU zaapelował, by mimo "wiosennych podmuchów" nie ulegać "gorączkowemu pośpiechowi". "W innych branżach trzeba odnaleźć odpowiedni balans" - przekonywał Spahn. Pomóc mają w tym między innymi darmowe testy na koronawirusa.

W mediach pojawił się wcześniej apel kilku szefów większych koncernów, w którym domagają się szybszego odmrożenia gospodarki. "Wiele firm nie uchroni się przed upadłością, brak perspektywy wpędza ich w złość i desperację" - czytamy w piśmie, podpisanym m.in. przez szefów Lidla i potentata handlowego Otto.

W sobotę Bundestag ma zatwierdzić kolejne programy stymulacyjne dla podmiotów, zmagających się z gospodarczymi skutkami pandemii.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty