Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Izrael rozpoczął szczepienia nastolatków. Wszystko po to, by umożliwić im napisanie nadchodzących egzaminów. Izrael jest obecnie najszybciej szczepiącym krajem na świecie.
Uczniowie między 16. a 18. rokiem życia są szczepieni za zgodą rodziców. Izraelskie ministerstwo edukacji argumentuje, że chce umożliwić jak największej liczbie nastolatków napisanie egzaminów końcowych w szkole średniej. Wyniki tych egzaminów nie tylko decydują o późniejszym wyborze studiów, ale także o jednostce armii, do jakiej trafiają młodzi ludzie. Służba wojskowa jest w Izraelu obowiązkowa dla każdego.

Izrael zaczął szczepienia 19 grudnia i obecnie podał preparat 25 procentom obywateli. Zastrzyki podano już najstarszym oraz osobom chorym, a teraz preparat dostają 40-latkowie. Władze liczą, że od lutego będzie można z powrotem otworzyć szkoły oraz część firm.

Na razie jednak rosnąca liczba przypadków koronawirusa oraz obawy przed brytyjskim i brazylijskim wariantem spowodowały, że Izrael zamknął międzynarodowe lotnisko w Tel Awiwie. Co najmniej przez tydzień do kraju nie przyleci żaden samolot z zagranicy.

W Izraelu na Covid-19 zmarło dotąd ponad 4300 osób, a łączna liczba zakażeń to prawie 600 tysięcy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty