Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.wikipedia.org / Amio Cajander
Fot. www.wikipedia.org / Amio Cajander
W reakcji na zatrzymania i pobicia przez policję demonstrantów w Rosji, Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii przestrzega europejskich polityków przed wizytami w tym kraju.
To zapewne aluzja do planowanej przez szefa unijnej dyplomacji wizyty w Rosji w przyszłym miesiącu. Przeciwko niej wypowiadają się Polska i kraje bałtyckie - Litwa, Łotwa i Estonia.

Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej zamieściło na Twitterze krótki film z demonstracji rozpędzanej siłą przez policję, który opatrzono następującym wpisem - "Uważamy, że w obecnych okolicznościach wizyty unijnych urzędników na wysokim szczeblu wymagają poważnego ponownego rozważenia jeśli nie chcemy wysłać złego sygnału".

We wpisie nie ma mowy o jakich konkretnie urzędników chodzi, żaden z nich nie jest wymieniony z nazwiska, ale brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka informowała przed kilkoma dniami, że szef unijnej dyplomacji skupił na sobie krytykę Polski i krajów bałtyckich na niedawnym spotkaniu ambasadorów, w związku z planowaną w przyszłym miesiącu wizytą w Rosji. 4 państwa uważają, że to nie jest dobry moment na tego typu wizyty i że zostanie ona wykorzystana w celach propagandowych. Jeden z polskich dyplomatów mówił wtedy, że planowana wizyta jest wbrew logice i że najpierw unijne kraje powinny przeprowadzić pogłębioną dyskusję dotyczącą relacji z Rosją.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty