Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / pixel2013 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / pixel2013 (CC0 domena publiczna)
W polskich kościołach będą w niedzielę zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dzień solidarności z tym krajem ogłosił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.
W mieście Petrinja zginęło siedem osób, a tysiące musiało opuścić swe domy - mówi Polskiemu Radiu Maciej Dubicki z Caritas Polska.

- Większość budynków mieszkalnych nie nadaje się do zamieszkania. Ludzie są bez dachu nad głową, do tego wszystko to dzieje się zimą - wyjaśnił.

30 grudnia Caritas Polska przekazało poszkodowanym 50 tysięcy złotych, a kolejne 50 tys. zebrano w zbiórce SMS-owej.

O pomoc w imieniu rodaków prosi dyrektor Caritas Chorwacja ksiądz Fabijan Svalina.

- Tysiące ludzi straciło swoje domy po katastrofalnych trzęsieniach ziemi w środkowej Chorwacji, jak dotąd zapewniliśmy poszkodowanym tymczasowe schronienie w mobilnych domach, ale potrzeby są wciąż znaczne. Pragniemy was zaprosić do wspólnych działań mogących zapewnić ciepły i bezpieczny dom potrzebującym rodzinom - powiedział w przesłaniu skierowanym do Polaków.

O formie i sposobie przeprowadzenia zbiórek w poszczególnych diecezjach zdecydują biskupi diecezjalni. Można też przekazać środki bezpośrednio Caritas Polska, wysyłając SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł), czy dokonać wpłaty przez stronę www.caritas.pl.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty