Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / JancickaL (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / JancickaL (CC0 domena publiczna)
Część lokali gastronomicznych i punktów usługowych w Czechach zostanie dziś otwarta na znak protestu przeciw ograniczeniom sanitarnym.
Inicjatorzy akcji oczekują od rządu między innymi wypłaty odszkodowań i zniesienia stanu wyjątkowego.

Organizatorem akcji jest ruch polityczny Otwórzmy Czechy założony w odpowiedzi na rządowe restrykcje sanitarne. Stowarzyszenie skupia ponad tysiąc przedsiębiorców, którzy wbrew obowiązującym obostrzeniom mają na jeden dzień otworzyć swoje firmy. W akcji wezmą udział głównie bary, restauracje, salony masażu, kluby fitness i sklepy odzieżowe.

Przedsiębiorcy oczekują od rządu między innymi wypłaty odszkodowań za poniesione straty oraz natychmiastowego zniesienia stanu wyjątkowego. Sugerują też, aby władze nie ograniczały ogółu społeczeństwa i zamiast tego skupiły się na ochronie grup ryzyka.

W Czechach obowiązuje najwyższy, piąty stopień zagrożenia epidemicznego. Wprowadzony w październiku stan wyjątkowy został przedłużony do 14 lutego. Lokale gastronomiczne mogą rozwozić posiłki lub sprzedawać na wynos. Zamknięte są baseny, siłownie, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Otwarte mogą być tylko sklepy oferujące produkty pierwszej potrzeby, a od ostatniego wtorku także sklepy z artykułami papierniczymi oraz dziecięcym obuwiem i odzieżą.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty