Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Aleksiej Nawalny. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny
Aleksiej Nawalny. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny
Rosyjska opozycja zapowiedziała na dziś demonstracje w obronie Aleksieja Nawalnego. Władze Rosji ostrzegają potencjalnych uczestników przed odpowiedzialnością karną.
Specjalne ostrzeżenie od rosyjskiego MSZ dostali amerykańscy dyplomaci. Aleksiej Nawalny przebywa w areszcie. Został zatrzymany zaraz po powrocie do Rosji. Wcześniej leczył się w Niemczech po tym, jak próbowano go otruć substancją bojową „Nowiczok”.

Demonstracje w obronie Aleksieja Nawalnego zapowiedzieli działacze opozycji z kilkudziesięciu miast Rosji. Od czterech dni rosyjskie organy ścigania prowadzą działania prewencyjne. Zatrzymano najbliższych współpracowników Aleksieja Nawalnego, a kilkudziesięciu innym wręczono pisemne ostrzeżenia. Ministerstwo oświaty przypomniało rodzicom, że odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci.

Rosyjskie MSZ skrytykowało amerykańską ambasadę za publikowanie na oficjalnej stronie szczegółowych informacji o proteście. Uwolnienia Aleksieja Nawalnego żąda część rosyjskich intelektualistów, artystów i niezależnych dziennikarzy. Międzynarodowe organizacje broniące praw człowieka uznały go za więźnia politycznego.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty