Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Kanclerz Angela Merkel oraz szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas powiedzieli, że Niemcy pomimo amerykańskich sankcji, nie zamierzają rezygnować z dokończenia budowy gazociągu "Nord Stream2".
Politycy mają nadzieję, że rozmowy na ten temat z nową amerykańską administracją pozwolą dokończyć gazociąg.

Angela Merkel przyznała w czwartek w Berlinie, że rozmowy z nowym amerykańskim prezydentem na temat gazu z Rosji będą trudne, ale występujące różnice można będzie pokonać podczas wzajemnych rozmów.

- Moje stanowisko w sprawie Nord Stream2 nie uległo zmianie. Należy omówić z administracją USA ile i jakie dostawy gazu z Rosji są dopuszczalne. Trzeba ustalić, w jakim procencie uzależnienie od rosyjskich dostaw będzie tolerowane. Poza tym moim zdaniem eksterytorialne sankcje są niedopuszczalne - powiedziała Merkel. Także Heiko Maas odrzuca amerykańskie sankcje i liczy na rozmowy z Waszyngtonem w sprawie "Nord Stream2".

Niemieckie media przyznają, że groźba amerykańskich sankcji zdecydowanie opóźnia budowę gazociągu "Nord Stream2". Rząd Meklemburgii Pomorza Przedniego poinformował, że jak na razie USA nie potwierdziły sankcji wobec żadnej niemieckiej firmy, ani wobec niemieckich portów.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty