Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. wikipedia.org
Fot. wikipedia.org
Donald Trump nie weźmie udziału w środę w inauguracji Joe Bidena, 46. gospodarza Białego Domu. Zastąpi go jego zastępca Mike Pence.
Ustępujący prezydent w tym czasie uda się do swojej rezydencji w Mar-a-Lago pod West Palm Beach na Florydzie. Trwają tam ostatnie przygotowania do przyjęcia ustępującego prezydenta. Na miejscowym lotnisku wyląduje on w środę około godziny 17 czasu polskiego. 60 minut później nie będzie miał już wstępu do prezydenckiej maszyny Air Force One.

W okolicach rezydencji Donalda Trumpa powzięto dodatkowe środki bezpieczeństwa. Na miejscu są specjalne policyjne helikoptery i łodzie patrolowe. Drogi w okolicach prezydenckiej posiadłości Mar-a-lago już od kilku dni są zamknięte. Władze miasta informują, że taka sytuacja będzie tylko krótki czas po 20 stycznia, potem - bez względu na to czy Donald Trump będzie w swoim domu czy nie - drogi będą otwarte.

W poniedziałek do rezydencji przyjechało kilka ciężarówek. Według nieoficjalnych informacji to ma być dowód na to, że ustępujący prezydent chce na stałe mieszkać na południowej Florydzie.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty