Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Św. Jan Paweł II. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Św. Jan Paweł II. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Spuścizna i wpływ pontyfikatu Jana Pawła II na przyszłe pokolenia - to temat konferencji z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Konferencja obywa się w internecie.
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, były sekretarz papieski powiedział, że siłą Jana Pawła II była modlitwa. - Wykorzystał każdą chwilę. Nieraz widzieliśmy Ojca Świętego skupionego, kiedy schodził na audiencję, jechał na parafię. Kiedy po Placu św. Piotra przejeżdżał między sektorami też się modlił - powiedział abp Mokrzycki.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podkreślił, że szczególne miejsce w nauczaniu Ojca Świętego zajmowała młodzież. - Nie tylko śpiewał i bawił się z nimi, ale też ukierunkowywał ich na prawdziwe wartości, by z Chrystusem zawiązywali przyjaźń. Młodzież wiedziała, że jest ich Ojcem i zależy mu na nich - podkreślał abp Mokrzycki.

Trzydniowy program międzynarodowej konferencji "Ku przyszłości z Janem Pawłem II" został podzielony na trzy główne działy: antropologia i etyka, rodzina i społeczeństwo oraz wiara i życie Kościoła. Wśród prelegentów znaleźli się: profesor George Weigel, profesor Stanisław Grygiel oraz Arturo Mari. Konferencję zorganizowało Duszpasterstwo Rodzin archidiecezji krakowskiej
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, były sekretarz papieski powiedział, że siłą Jana Pawła II była modlitwa.
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podkreślił, że szczególne miejsce w nauczaniu Ojca Świętego zajmowała młodzież.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty