Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Giuseppe Conte kilkakrotnie zapewniał, że szczepienia będą dobrowolne. źródło: https://www.facebook.com/GiuseppeConte64/
Premier Giuseppe Conte kilkakrotnie zapewniał, że szczepienia będą dobrowolne. źródło: https://www.facebook.com/GiuseppeConte64/
Nowy dekret bezpieczeństwa definiujący restrykcje wprowadzone w związku z pandemią, które będą obowiązywać do 5 marca podpisał premier Włoch Giuseppe Conte.
Utrzymano godzinę policyjną od 22.00 i zakaz podróży między regionami. Wyciągi narciarskie będą zamknięte do 15 lutego. Siłownie, baseny, kina i teatry - do 5 marca. Wizytę u znajomych i rodziny, jak dotychczas, będą mogły składać maksimum dwie dorosłe osoby raz dziennie. Wszędzie poza własnym mieszkaniem trzeba nosić maseczki. Zaostrzono kryteria podziału włoskich regionów na strefy, w których obowiązują różne restrykcje. Konkretne decyzje w tej sprawie rząd podejmie w piątek wieczorem.

Narodowy Instytut Zdrowia poinformował o pogorszeniu sytuacji sanitarnej w całym kraju. Wzrósł współczynnik rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak się oczekuje, od poniedziałku w 14 z 20 regionów wprowadzony zostanie całkowity lub częściowy lockdown. Zamknięte będą bary i restauracje. Nie będzie można opuścić własnej gminy.
Relacja Piotra Kowalczuka (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty