Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / tvjoern (CC0 domena publiczna)
Minister zdrowia Jens Spahn zapewnił w poniedziałek, że początek masowych szczepień w Niemczech przeciwko Covid-19 przebiega prawidłowo. Odmiennego zdania jest wielu lekarzy, pielęgniarzy w domach opieki i duża część społeczeństwa, którzy twierdzą, że rząd nie był dobrze przygotowany na tak szeroką akcję szczepień.
Eugen Brysch z fundacji "Patientenschutz" ["Opieka nad Pacjentem"], która zajmujące się ochroną praw pacjentów, krytykuje przede wszystkim rządową kampanię informacyjną w sprawie szczepień. Przedstawiciele domów opieki z kolei obawiają się, że szczepionek po prostu zabraknie.

Wszystkich uspakaja minister zdrowia Jens Spahn, który chwali rząd i zapewnia, że wszyscy chętni zostaną zaszczepieni.

- To jest ważny dzień w walce z pandemią, to pierwszy krok do normalnego życia. Jeżeli tego chcemy, to potrzebujemy tej szczepionki i dlatego wczorajszy dzień był dobrym dniem – powiedział Spahn w telewizji ZDF.

Minister zdrowia ponownie podkreślił, że szczepienia nie będą obowiązkowe i będą darmowe.

Niemieccy politycy są przeciwni, aby osoby zaszczepione otrzymywały jakiekolwiek dodatkowe przywileje w postaci łatwiejszego dostępu do środków transportu, wejścia na imprezy lub temu podobne. Padają propozycje, aby w związku z niebezpieczeństwem dyskryminacji, uchwalić odpowiednie przepisy prawne w tym zakresie.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty