Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Do poniedziałku mogą zgłaszać się pracownicy medyczni, którzy chcą się zaszczepić na COVID-19. Zgłoszenia mogą przekazywać do swoich pracodawców.
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przypomniał, że zapisy na szczepienia dla wszystkich obywateli rozpoczną się 15 stycznia. Wskazał, że zapisywać się będzie można za pomocą trzech różnych kanałów: pod numerem telefonu 989, przez internet za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta oraz bezpośrednio w przychodni. Dodał, że niezależnie od tego, którą formę wybierzemy, zostaniemy automatycznie zapisywani na dwa szczepienia - aby przyjąć pierwszą i drugą dawkę szczepionki. Dodatkowo osoby, które posiadają telefon komórkowy, otrzymają SMS przypominający o terminie szczepienia.

W niedzielę rozpoczęły się w Polsce szczepienia na COVID-19. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną medycy, następnie osoby starsze i służby mundurowe zaangażowane w zwalczanie epidemii.
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przypomniał, że zapisy na szczepienia dla wszystkich obywateli rozpoczną się 15 stycznia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty