Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/PremierRP/Adam Guz/KPRM
Fot. twitter.com/PremierRP/Adam Guz/KPRM
Nad ranem do Warszawy przyleciało około 300 tysięcy kolejnych dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi wyprodukowanej przez konsorcjum Pfizer/BioNTech.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że poniedziałek i wtorek preparaty trafią do ponad 250 kolejnych szpitali. - Wcześniej niż sądziliśmy - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier mówił na konferencji, że szczepienia mogą uchronić przed trzecią falą zakażeń koronawirusem.

Szef rządu mówił, że wierzy, iż nadzieja i bezpieczeństwo są na wyciągniecie ręki. - W ciągu najbliższych kilku miesięcy możemy zwyciężyć tę nierówną do tej pory walkę z wirusem - uznał.

Szef rządu mówił, że należy się ustrzec przed trzecią falą epidemii, która może być groźniejsza niż dotychczasowe. - Dlatego ta dawka szczepionki może być dawką nadziei - stwierdził.

Mateusz Morawiecki powiedział, że w walce z koronawirusem weszliśmy w nową fazę, w której najważniejsza jest logistyka dystrybucji szczepionek. Zapewnił, że szczepienia są szansą do powrotu do życia sprzed pandemii. Wyjaśnił, że nie ma na razie lepszego lekarstwa, antidotum na koronawirusa.

Mateusz Morawiecki zapewniał, że szczepionka jest bezpieczna. - Zaufajmy nauce i medycynie. Najlepsi specjaliści z całego świata pracowali nad szczepionką wiele miesięcy. Szczepionka przeszła fazy badań, które są konieczne, po to, żeby mogła być dopuszczona - podkreślił szef rządu. Przypomniał, że preparat został zaakceptowany przez Europejską Agencję Leków.

Szef rządu zaapelował do medyków i wszystkich Polaków, by w odpowiedniej kolejności zapisywali się do szczepień i następnie poddali się procesowi.

W ciągu najbliższych miesięcy preparaty mają trafić do około 30 milionów osób.

W sobotę do Polski trafiło pierwszych 10 tysięcy szczepionek przeciwko Covid-19, a w niedzielę rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego.
Premier mówił, że należy się ustrzec przed trzecią falą epidemii, która może być groźniejsza niż dotychczasowe.
Mateusz Morawiecki zapewniał, że szczepionka jest bezpieczna.
Szef rządu zaapelował do medyków i wszystkich Polaków, by w odpowiedniej kolejności zapisywali się do szczepień i następnie poddali się procesowi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty