Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

We wszystkich państwach bałtyckich w pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy służby zdrowia. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
We wszystkich państwach bałtyckich w pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy służby zdrowia. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na Litwę, Łotwę i do Estonii dotarło prawie 30 tysięcy dawek szczepionki.
Pierwsze osoby na Litwie i w Estonii zostały zaszczepione dzisiaj rano, z kolei na Łotwie cały proces rozpocznie się jutro. We wszystkich państwach bałtyckich w pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy służby zdrowia.

Na Litwie jedną z pierwszych osób, które otrzymały wakcynę była pielęgniarka z Kowna, Nijole Ramonaite.

- Czuję się dobrze. To była zwykła procedura. Nic nie bolało - powiedziała tuż po szczepieniu, które można było oglądać na żywo w internecie. Zdaniem pielęgniarki, dzięki preparatowi praca służby zdrowia będzie zdecydowanie łatwiejsza.

Prezydent Litwy, Gitanas Nauseda napisał w sieciach społecznościowych, że pierwsze szczepienia to znaczna pomoc całemu społeczeństwu.

- 10 tysięcy zaszczepionych medyków oznacza bezpieczeństwo dla ponad 100 tysięcy osób - dziadków, rodziców i nas samych - podkreślał.

Premier Estonii, Juri Ratas napisał, że początek szczepień jest wspaniałą informacją dla medyków, a minister zdrowia Łotwy, Ilze Vinkele powiedziała, że szczepionka jest jak najbardziej wyczekiwany w dzieciństwie prezent świąteczny, gdyż daje perspektywę i nadzieję.

Ostatniej doby na Litwie, Łotwie i w Estonii stwierdzono około 2,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem. Od wybuchu pandemii zakażonych zostało tam prawie 200 tysięcy osób.
Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty