Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fotoblend (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fotoblend (CC0 domena publiczna)
Niemcy przygotowują infrastrukturę do masowych szczepień przeciwko koronawirusowi.
Minister zdrowia, Jens Spahn przewiduje, że pierwsze grupy zostaną zaszczepione w styczniu przyszłego roku. Szczepienia nie będą obowiązkowe. Wszystkie landy opracowują odpowiednią infrastrukturę i własną strategię przebiegu szczepień przeciwko "COVID-19".

W Meklemburgii Pomorzu Przednim jeszcze w grudniu powstaną dwa główne centra szczepień, jedno w Rostoku drugie w Greifswaldzie. Ponadto zostanie utworzonych 10 mniejszych ośrodków. Berlin planuje utworzenie sześciu głównych ośrodków szczepień.

Federalny minister zdrowia, Jens Spahn jest przekonany, że powszechne szczepienia zahamują koronawirusa.

- Naszym celem jest, aby już w styczniu rozpocząć szczepienia wśród osób z pierwszych grup ryzyka i zatrudnionych w sektorze opieki medycznej. Mam nadzieję, że odpowiednia ilość szczepionek pozwoli na powszechne szczepienia w gabinetach lekarskich już od wiosny i wczesnego lata – powiedział Spahn.

Minister zdrowia zapewnił, że władza federalna nie przewiduje powszechnego obowiązku szczepień, ale nie wykluczył, że część firm prywatnych lub inne kraje będą wymagały zaświadczeń o dokonaniu szczepienia.

We wtorek Instytut Roberta Kocha w Berlinie poinformował o ponad 13 600 zakażeniach na koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Zmarło w tym czasie 388 osób.
Relacja Waldemara Maszewskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty