Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 24 grudnia. Rozporządzenie rządu w tej sprawie opublikowano w Dzienniku Ustaw.
- Zasiłek przysługuje m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko - przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Składa się oświadczenie do swojego pracodawcy czy płatnika składek o tym, że skorzysta się z takiego zasiłku. Nie wlicza się to świadczenie do 60 dni wynikających z ustawy podstawowej, kiedy placówka w przypadku szkoły, prowadzi zajęcia zdalnie, jest zamknięta, czy w przypadku żłobków czy przedszkoli przy zamknięciu.

Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego mogą korzystać rodzice i opiekunowie dzieci do lat ośmiu, a także rodzice dzieci do lat 16, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, dzieci do lat 18 z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
- Zasiłek przysługuje m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko - przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty