Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Ludowcy zakończyli współpracę z ugrupowaniem Kukiz'15 w ramach wspólnego projektu nazywanego Koalicja Polska.
Obie formacje przez ostatni rok zasiadały we wspólnych sejmowych ławach, tworząc jeden klub parlamentarny.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że do rozstania z Kukiz'15 zmusiły ludowców ostatnie wydarzenia w Sejmie. Chodzi między innymi o głosowanie w sprawie uchwały Prawa i Sprawiedliwości, która popiera rządowe weto w negocjacjach z Unią nad wieloletnim budżetem.

Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał, że koledzy z Kukiz'15 zagłosowali za uchwałą, której nie popierają posłowie z PSL. - Współpraca jest efektywna do momentu, kiedy patrzymy w jednym kierunku, kiedy można realizować wspólne cele.

Władysław Kosiniak-Kamysz dodał, że jego ugrupowanie będzie kontynuowało tworzenie Koalicji Polskiej z Unią Europejskich Demokratów oraz z Konserwatystami Marka Biernackiego.

W zeszły czwartek Sejm przyjął uchwałę autorstwa PiS, która wspiera działania rządu w negocjacjach budżetowych w Unii Europejskiej. Poparło ją 231 posłów PiS i pięciu PSL-Kukiz'15.
Paweł Kukiz zadeklarował, że będzie zakładał własne koło.
Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał, że koledzy z Kukiz’15 zagłosowali za uchwałą, której nie popierają posłowie z PSL.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty